Sale!

Sebologie Mask Scrub

Original price was: 23.00€.Current price is: 18.40€.

Veprim pastrues dhe purifikues, I rekomandueshem per lekure te kombinuar, te yndyrshme.

SKU: 3508240003999 Categories: ,

Description

Veprim pastrues dhe purifikues, I rekomandueshem per lekure te kombinuar, te yndyrshme.

Bazuar ne protokolin e purifikimit dhe pastertise se lekures, maska liron menjëherë poret dhe pastron lëkurën falë prasnise së argjilave jeshile dhe të bardhë dhe mikro-kokrrave eksfoliuese me origjinë bimore. Ka arome te kendshme.

TEKNOLOGJITË

Për herë të parë, LIERAC Research deshifron sekretin përfundimtar të strukturës së lëkurës. Lëkura ka nevojë për kolagjen, elastin, acid hialuronik, por jo vetëm. Në zemër të Lift Integral-it të ri, kompleksi StructureLift vepron mbi këta 3 elementë thelbësorë, por edhe mbi glikoproteinat. Të aftë për të lidhur këto elemente së bashku, ato rivendosin strukturën e lëkurës.

GLUCONATE DE ZINC

Vërtetë aktiv matues, ai vepron në pore të zgjeruara dhe ndriçimet duke përdorur veprimin e tij astringjent.

ACIDE SALICYLIQUE

Vërtetë aktiv pastrues, ai vepron në pucra dhe shenja mbeturinash falë pronave antibakteriale dhe keratolitike të tij.

BAKUCHIOL ETINOL-LIKE

Vepron në ndriçim dhe zvogëlon sekretimin e sebumit.

Përbërësit

Zink glukonat, acid salcilik, argjile e bardhe dhe jeshile, polisakaride.

 

Këshilla për bukurinë

Menyra e perdorimit: aplikojeni nje here ne jave ne lekure te thare duke shmangur zonen e syve.
1) aplikojeni dhe lereni te qendroje per 10 minuta
2) lageni me uje dhe masazhojeni lekuren ne mocion rrotullues
3) shperlajeni me uje